III Coachowisko Warszawa - REPORTaż

Pierwszy raz na naszej stronie Małgosia Filipowicz i Coachowisko.


Witajcie! Nazywam się Małgosia Filipowicz i jestem coachem życia osobistego i pracy. Opowiem Wam o wydarzeniu, jakie miało miejsce 11 kwietnia br. w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Otóż tego dnia odbyło się „Coachowisko” – Targi Coachingu.

Targi te były adresowane do praktykujących i przyszłych coachów, a także osób zainteresowanych coachingiem jako klienci i przedstawicieli firm, które chciałyby włączyć coaching do programu rozwoju pracowników.
Targi składały się z kilku elementów. Były to bezpłatne sesje coachingowe, sprzedaż książek na temat psychologii i coachingu, punkty informacyjne organizacji i szkół coachingu  oraz wykłady i warsztaty.
Te ostatnie można podzielić na dwie grupy. Pierwszą grupę stanowiły wykłady dotyczące pracy coacha. Wykłady te zorganizowały organizacje coachingu – np. International Coach Federation (ICF), Izba Coachingu (IC), Stowarzyszenie Coachów Polskich (SCP) oraz  szkoły coachingu m. in. SWPS, Akademia  Leona Koźmińskiego, Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego, Evolution Coaching, Szkoła Coachingu Lilianny Kupaj.  Można było poznać „Diagnozę polskiego rynku coachingu wg raportu ICF z 2012 roku. Polska na tle innych krajów”. Wykład prowadził Pan Dariusz Niedzielski z firmy doradczej Co&Me oraz Lider ICF Mazowsze. Można było także poznać zasady akredytacji oraz ścieżki rozwoju coacha np. dzięki wykładowi „Narodziny coacha – czyli jak zostać akredytowanym coachem ICF” Pań Joanny Flannagan  (Assessor ICF, PCC) i Sylwii Boguckiej (ICF ACC). Drugą grupę stanowiły wykłady na temat przywództwa adresowane do coachów biznesu i przedstawicieli firm.
Na uwagę zasłużył wykład „Dylemat lidera – przemoc czy partnerstwo” Pana Prof. Andrzeja Bliklego oraz ”Pomoc i efektywne przywództwo. Budowanie relacji wsparcia miedzy liderem a zespołem” Panów Marcina Bajdy i Marka Szali ze Stowarzyszenia Interim Managers.
Nie mogę nie wspomnieć o moim wykładowcy z Podyplomowego Studium Coachingu SWPS Panu Michale Kułakowskim, który zawsze inspiruje mnie do rozwoju i uważności na siebie i innych. Tym razem Pan Michał mówił o „Flow – sednie coachingu, modelu pracy”. Znaczące były też dwa wykłady na temat coachingu prowokatywnego „Coaching prowokatywny – wypisy z elementarza” Pana Tomasza Kowalika z Polskiego Instytutu Coachingu Prowokatywnego.
Podsumowując, zarówno praktykujący coachowie, jak i osoby dopiero poznające, co to jest coaching, mieli okazję poznania aktualnej i rzetelnej wiedzy na temat coachingu w Polsce i na świecie, jego rodzajach, szkołach, jego mocy i kreatywnym wpływie na klienta.
Szczerze polecam wszystkim kolejne targi coachingu, a także sam coaching. W obecnym zmiennym i zabieganym życiu potrzebujemy zatrzymania się i usłyszenia głosu wewnętrznego, który mówi nam, co czujemy, kim jesteśmy, do czego chcemy podążyć. Coaching życia osobistego, jak i zawodowego, pozwala na właśnie takie zatrzymanie, wgląd w siebie i nazwanie tego, co jest dla nas naprawdę ważne. A kiedy już to wiemy, dzięki coachingowi możemy ustalić własny plan, według którego pójdziemy w naszym życiu. Łatwiej nam będzie zrealizować marzenia, zmierzyć się ze zmianami, poprawić relacje z ludźmi. Początkiem przygody z coachingiem może być bezpłatna konsultacja z wybranym coachem – choćby właśnie na targach, zasmakowanie coachingu i osobiste doświadczenie otwarcia na siebie i swoje dążenia. Pozdrawiam serdecznie,

Małgosia Filipowicz
LINKi dodatkowe:

Prześlij komentarz