Doradca prawdę ci powie!

Czy warto korzystać z usług doradcy osobistego?


Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z usług indywidualnego doradcy zamiast wysyłać swój zespół na szkolenia. Jakie są plusy i minusy takiej możliwości rozwoju firmy?

Po stronie plusów z pewnością zapiszemy dostosowane do konkretnej firmy porady i wskazówki, które szef lub cały zespół od doradcy otrzyma. Szkolenia, choć stanowią cenne źródło wiedzy i mają ogromną wartość w rozwoju firmy, to jednak zawsze mają pewne ogólne założenia. Trenerzy z konieczności muszą pewne zagadnienia dostosować do wszystkich uczestników, a tych jest przeważnie od kilku do kilkunastu. Indywidualna praca z doradcą to inna jakość rozmowy. Klient pyta o konkretne sprawy, ma konkretne problemy czy wątpliwości, a doradca może zaproponować konkretne rozwiązania. Tu tkwi siła osobistego spotkania z doradcą. Będzie to wiedza dostosowana niemal w stu procentach do konkretnej sytuacji firmy.

Niezaprzeczalnym atutem osobistych spotkań doradczych jest także fakt, iż bez skrępowania można zadać pytania, których przedsiębiorcy z różnych przyczyn nie zadaliby na forum grupy szkoleniowej. Z jednej strony mogą się krępować lub myśleć, że pytanie może ich ośmieszyć, a z drugiej boją się ujawnić swoje know-how, bo przecież obok siedzi kilka lub kilkanaście osób z tej samej branży. Podczas indywidualnego spotkania bariery takie szybko znikają.

Korzystając z pomocy doradców, możemy być także pewni, że efekty ich pomysłów będą stale kontrolowane i w razie potrzeby doradca zaproponuje jakąś korektę lub zmianę taktyki.

No, ale nie wszystko jest takie różowe. Usługi dobrych doradców kosztują. Kwot nie będziemy tu jednak podawać, bo są one bardzo różne. Wszystko zależy od rodzaju branży, zakresu pomocy doradcy i czasu jaki naszej firmie poświęca.

Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli zależy nam na naszym biznesie, a nie wszystko układa się pomyślnie, warto choć na jakiś czas skorzystać z usług osobistego doradcy.
Prześlij komentarz