"Sukces rodzi sukces"

To, czy postrzegamy dany efekt naszej działalności jako sukces lub porażkę jest bardzo subiektywne. Na przykład jeden student może uznać ocenę dobrą z egzaminu jako sukces, a inny - jako porażkę. Przez jedną osobę zarobki na poziomie średniej krajowej mogą być bardzo pozytywnie postrzegane, a inna chciałaby zarabiać dużo więcej.

Dlatego w coachingu tak ważne jest określenie bardzo precyzyjnego celu, jaki chce się osiągnąć. Jeśli więc powiemy: "Chcę dużo zarabiać", coach zapyta: "Dużo to znaczy ile?". Jeśli powiemy:" Chcę być szczęśliwy", coach zapyta: "A czym jest dla Ciebie szczęście? Po czym poznasz, że jesteś szczęśliwy?".

Podobne pytania możemy zadać sobie. Zamiast mglistych zamierzeń, możemy określić zamierzenia precyzyjne i konkretne, dzięki czemu kolejne pytanie: "Jak osiągnąć dany cel?" będzie prowadziło nas do konkretnej odpowiedzi. To z kolei ułatwi nam sporządzenie planu działania i realizację określonego celu. To również podniesie nam motywację do działania, bo nagle okaże się, że nasz plan po pierwsze w ogóle jest, a po drugie nie jest mrzonką tyko czymś namacalnym. Często też może się okazać, że nasze marzenie jest łatwiejsze do spełnienia, niż myśleliśmy na początku.

W ogólnym rozrachunku możemy nie tylko spełnić nasze marzenie, ale też poczuć dumę z własnej przedsiębiorczości i konsekwencji. A jak mówił słynny psycholog Skinner: "Sukces rodzi sukces". A więc odnosząc sukces w jednej sferze, mamy ochotę na działanie w kolejnej. Tego wszystkim serdecznie życzę!

Jeśli chcielibyście spróbować coachingu - zapraszam na bezpłatną konsultację. Jeszcze dziś wejdź na moją stronę betteryou.com.pl i zapisz się. Masz pytanie? Zadzwoń!

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu,
Małgorzata Filipowicz
coach i trener
tel. 48 888 271 396
Prześlij komentarz