EZG.INFO.PL

"Artykuł sponsorowany" od Justyna Zielińska:


Działaj, pisz i UCZ się!

„Działaj, pisz, czytaj – stworzenie portalu młodych zgierzan” był projektem realizowanym przez czwórkę młodych zgierzan (Ilona Majewska, Justyna Zielińska, bracia Krystian Śmiałek i Sebastian Śmiałek), którzy otrzymali dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację swojego pomysłu. Idea była prosta – zaczęło się od dyskusji o docieraniu z informacją kulturalną do mieszkańców miasta. Zaraz za tym przyszło lubiane przez inicjatorów, ale i nie tylko, hasło „Znasz swój gryplan?”... I tak w Zgierzu po licznych spotkaniach warsztatowych o tematyce dziennikarstwa obywatelskiego, fotografii, PR zorganizowanych z myślą o młodzieży powstał serwis EZG.INFO.PL.

Styczeń 2010 był miesiącem, gdy zgierzanie po raz pierwszy zetknęli się z tematem w sieci. Informacje o wydarzeniach, zaproszenia na koncerty, pierwsze wywiady. Nad tym właśnie pracował skład redakcyjny, duży i pełen zapału do pracy. Od samego początku pracujący na zasadzie wolontariatu. Materiały, zdjęcia, pomysły na kolejne działania i konkursy. Wszystko przez ostatnie 3 lata... 

Redakcja to grupa osób zaangażowanych w życie społeczne, kulturalne, polityczne naszego miasta. Szukających nowych inspiracji, chcących komentować otaczającą rzeczywistość. 

Obecnie jesteśmy na etapie nowych naborów, szukamy osób chętnych do pracy. W naszych szeregach odnajdzie swoje miejsce zarówno ten, kto z dziennikarstwem miał do czynienia, ale także ten, co chciałby mieć. W związku z doświadczeniem osób działających w redakcji oraz trenerów z nami zaprzyjaźnionych, chętnie przeszkolimy każdego, kto będzie chciał spróbować swoich sił w EZG.INFO.PL. Nauka poprzez działanie, to świetny sposób na zdobycie praktyki, nowych umiejętności, poszerzenie już posiadanych kwalifikacji. Dodatkowo współpraca z aktywną nie tylko dziennikarsko młodzieżą, może zainspirować do nowych poszukiwań i kolejnych odkryć.

Dołączenie do ekipy „EZGowców” może być również szansą dla tych, którzy odnajdą się w technicznych aspektach funkcjonowania stron www. Dla tych nieprzekonanych zaproszenie – EZG.INFO.PL – wejdź, poczytaj, znajdź miejsce dla siebie. My chętnie powitamy Cię w naszych szeregach i podzielimy się naszą wiedzą, całkowicie bezpłatnie...
Prześlij komentarz